Film Sİtemiz Kesinlikle Reklamsızdır Filmlerimizi keyifle hd kalite ve donmadan izleyebilirsiniz iyi seyirler..

38 Görüntülenme
Zor Ölüm 3 izle
7.6 IMDB Puanı

Zor Ölüm 3 izle

(Die Hard with a Vengeance)
Yönetmen
Senaryo Jonathan Hensleigh, Roderick Thorp
Ödüller 2 ödül & 3 Adaylık.
Ünlü Zor Ölüm serisinin üçüncü devam filmi olan Die Hard: With A Vengeance, 1995 yapımı aksiyon türünde bir filmdir. Filmde, ilk iki film gibi ünlü polis memuru John McClane’i, Bruce Willis canlandırıyor. Serinin diğer filmlerinin takip ettiği bu üçüncü filmin senaryosu, Roderick Thorp ve de Jonathan Hensleigh tarafından yazılmıştır. Yönetmen koltuğunda John McTiernan’ı gördüğümüz bu filmde, diğer filmler gibi büyük bir hasılat elde ederek gişede ses getirmiştir.


Film, serinin Noel’de geçen diğer filmlerinin aksine, bu sefer 1995 senesinin yazında, New York şehrinde geçmektedir. Burada bir bombanın Bonwit-Teller mağazasını talan edip yok etmesi ile beraber ortalık birbirine girmiştir. Kendisine Simon diyen bir adam, New York Polis Departmanındaki Walter Cobb’a telefon ederek, bomba için sorumluluğu şaşırtıcı bir şekilde kabul etmiştir. Son yaşananlar nedeni ile görevinden alınmış ve uzun süredir uzaklaştırma halinde bulunan polis memuru John McClane’in, bir işaret giyerek Harlem’e bırakılmasını talep eden Simon ismindeki bu adam; McClane’i açık açık tehlikeye atmaktadır. Fakat,Harlem’de bir mağaza sahibi olan Zeus Carver, John McClane’i fark ederek, öldürülmeden onu göz önünden çekmeyi başarır. John McClane’in gönülsüz bir iş ortağı haline gelen Zeus, başlarını belaya sokmamaları için kendilerini durdurmaya çalışsa da, ikili Simon isimli adamın kim olduğunu bulup, yaşananlar nedeni ile adaleti sağlamaya mecburdurlar, yoksa kendilerinin ve sevdiklerinin başına daha büyük tehlikeler açılacaktır.


Filmin vizyona girmesinden sonra DVD serisi olarak da yayınlanan filmde, alternatif bir son da bulunmaktadır. Orijinal olarak Simon Says ismiyle adlandırılacak olan senaryo, Zor Ölüm serisine dahil edilmesi ile beraber isim değişikliğine gitmiştir. 19 Mayıs 1995 tarihinde vizyona giren film, oldukça iyi tepkiler alarak ilerleyen senelerde de seriye devam etmiştir. Zor Ölüm serisinin üçüncü filmi, 1995 senesinde en çok hasılat elde eden film olarak kayıtlara geçmiştir. Filmin kült öğesi ve de ayrılmaz bir parçası olan Nakatomi Plaza’ya bu seride de yer veren film, aynı zamanda da John McClane’in partneri Zeus Carver’ın da ilk kez senaryoya dahil olarak seyirciye gösterildiği film olmuştur.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

hırsızlık yapma emeğe saygısızlık Lutfen